12. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ

Bölge Birliğimizin 12. Olağan Genel Kuruluna Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Tarım Kredi Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, Genel Müdür Yardımcısı Muaz Saka, Şehit Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk, Sakarya Bölge Müdürü Mücahit Asalıoğlu, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Fatih Zekeriya Yerlikaya, Merkez Birliği Strateji Geliştirme ve Teşkilatlandırma Daire Başkanı Şaban Kırmızı, Teşkilatlandırma Müdürü Vejdi Yiğit, Sözleşmeli üretim ve Ürün Değerlendirme Müdürü Mehmet Erol, Bölge Birliği Personeli, Kooperatif yetkilileri ile temsilcileri katıldı.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Selahattin Külcü, “Tarım Kredi Kooperatifleri, ülkemizin her bölgesinde çiftçimizin yanındadır. Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz köklü ve güçlü bir kuruluş olan Tarım Kredi Kooperatifleri, çiftçilerimize, Türk tarımına ve Türk ekonomisine güç katmaktadır. Böylesine güçlü bir teşkilatın mensubu olmaktan gurur duyduğumu belirtir, Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

Genel Müdür Fahrettin Poyraz ise, “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak ülke tarımına böylesine emeği, katkısı olan bir kurumun parçası olmaktan ve değerli mesai arkadaşlarımla birlikte bu önemli vazifeyi omuzlamaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu olarak, hükümetimizin ve bakanlığımızın da destekleriyle çok önemli projelere imza attık, aynı kararlılıkla çalışmaya, hizmet vermeye devam edeceğiz. Olağan genel kurulumuzun Tarım Kredi Kooperatiflerine, çalışanlarımıza, çalışma hayatımıza, üreticilerimize, aziz milletimize hayırlar getirmesi temennisiyle hepinizi en derin saygılarımla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Gıdanın hava, su gibi yaşam kaynağı ve en temel ihtiyaçlardan birisi olduğunu söyleyen Vali Balkanlıoğlu, Tarım Kredi Kooperatifleri piyasayı regüle eden, fiyatları stabil tutan, girdileri yükseltmeyen bir kuruluşumuzdur. Eğer Tarım Kredi Kooperatifleri olmasa idi, çiftçilerimiz bütün açgözlü kişilerin himayesinde olacaktı. Kooperatifler ayrıca ürünlerin pazarlama noktasında da destek veriyor. Ancak borçlarını ödemek istemeyen insanlar da gördük, onların ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ sözünü iyi irdelemesi lazım diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonrasında Genel Kurulda çeşitli vasıflarda delegelere plaket takdim edildi. Plaket takdiminden sonra oy kullanım ve sayım işleri yapılarak Genel Kurul tamamlanmıştır.

Okunma 710 defa