KOCAELİ TARIM FUARINA TARIM KREDİ DAMGASI

Öncülüğü Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yaptığı TÜYAP Fuarcılık tarafından Kocaeli’ de bu yıl ilk defa düzenlenen Doğu Marmara Tarım Fuarı 11-15 Nisan 2018 tarihleri arasında ziyaretçi kabul etti.

Fuarın açılışını Kocaeli Vali Yardımcısı Ahmet BÜYÜKÇELİK, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan vekili Zekeriya ÖZAK, İzmit Belediye Başkanı Nevzat DOĞAN, Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Birliği Müdürü Mücahit ASALIOĞLU yaptı.

            Açılış konuşmasında BÜYÜKÇELİK Doğu Marmara denince akla Kocaeli’ nin geldiğini Kocaeli’ nin de ilklerin kenti olduğunu vurguladı. Büyükçelik ‘’ Kocaeli sanayi kenti, ticaret kenti, turizm kenti ve şimdide tarım kenti olma yolunda ilerliyor. İlk olmasına rağmen fuara bukadar ilginin olması bizi heyecanlandırıyor’’ diyerek fuarın Kocaeli’ ye hayırlı olması dileğinde bulundu.

            Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan vekili ÖZAK ‘‘Sağlıklı ve güvenilir gıdanın öneminin her geçen gün artmaktadır ve bu yüzden tarım ülkemiz için önemli bir sektördür. Büyükşehir Belediyesi olarak bu konunun bilincindeyiz ve tarıma olan desteğimiz her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu güne kadar 4 binden fazlan çiftçimize eğitimler verdik, 16 farklı çeşit 150 bin adet meyve fidanı, 300 bin çilek fidesi, damla sulama boruları, sera örtüleri, organik gübre dağıtımı gerçekleştirdik, ayrıca Yem bitkisi destekleme projesi kapsamında 2 milyon değerinde tohum dağıtıyoruz. Kocaelide kentten köye göçü başlattık. Bundan sonra da tarımsal üretimin ve çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

            Açılışın ardından Fuar alanında bulunan standlar ziyaret edildi. Fuarda bulunan firma ve çiftçilerin ilgi odağı olan Tarım Kredi Kooperatifleri standı büyük ilgi gördü.

            Kooperatif standını Kocaeli Milletvekili İlyas ŞEKER, Kocaeli Valisi Hüseyin AKSOY, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU ve cok sayıda idareci ve çiftçi ziyaret etti.

Ziyaretçilere Bölge Birliği Müdürü ASALIOĞLU tarafından Tarım Kredi Kooperatifleri ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

            Fuarın açılışında Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Birliği Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri, Bölge Birliği Yetkili ve personelleri ile Gübretaş, Tarım Kredi Yem, İmece Plastik ve Tarkim saha sorumluları da hazır bulundu.

Okunma 541 defa