SAKARYA BÖLGE BİRLİĞİ İLE KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR

Tarım Kredi Sakarya Bölge Birliği Müdürü Mücahit ASALIOĞLU, Bölge Müdür Yardımcısı Ekrem ÇORUHLU, Tareks. A.Ş. Genel Müdürü ve Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği Başkanı Burhanettin TOPSAKAL ve Tareks A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Kamil YILMAZ ve 449 sayılı İzmit T.K.K Müdürü Celal ÇOBANOĞLU ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLUNU makamında ziyaret etti.

Ziyarette Büyükşehir Belediyesince yapılan tohumluk desteklemeleri Tareks A.Ş. tarafından ıslah edilen TK 6063 silajlık ve Albayrak çeşidi danelik yerli tohum kullanımı ve yerli üretimin desteklenmesi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu belediye olarak çiftçilerin yanında olmaya devam edeceklerini bunu yaparkende yerli tohuma gereken önemi göstereceklerini belirtti.

Tareks A.Ş. Genel Müdürü Burhanettin Topsakal Tareks A.Ş. ve üretmiş olduğu mısır tohumlukları hakkında bilgi vererek kendilerini makamında kabul eden Karaosmanoğlu’ na yerli üretim ve tohum kullanımına karşı olumlu düşüncelerinden dolayı teşekkür ederek, her türlü konuda Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Ziyarette yer alan Sakarya Bölge Birliği Müdürü Mücahit Asalıoğlu Büyükşehir Belediyesi ile 4 yıldır devam eden işbirliğinin yöre çiftçisi için son derece önemli olduğunu bu konuda kendi üzerlerine düşen her konuda Büyükşehir Belediyesinin yanında olduklarını belirterek kurumu ve çiftçiler adına Karaosmanoğlu’na teşekkürlerini dile getirdi.

Ayrıca aynı heyet Kocaeli Valisi Hüseyin AKSOY’ u makamında ziyaret ederek Bölge Birliğine bağlı Kooperatifler hakkında bilgiler vererek fikir alışverişinde bulundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Valiliğe yapılan ziyaretin ardından aynı heyet Bölge Birliğine bağlı 449 sayılı İzmit, 1680 sayılı Yeniormanköy, 579 sayılı Budaklar, 2868 sayılı Osmanbey kooperatiflerini ziyaretler ettiler.

Okunma 463 defa