D U Y U R U :


Ziyaretçi

  %50 Hibe Destekli Zirai Alet ve Ekipmanlar Törenle Teslim Edildi

Sakarya Bölge Birliği Faaliyet alanın da bulunan Düzce ili Yığılca İlçesinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca uygulanan % 50 Hibe Destekli Zirai Alet ve Ekipman desteklemesinden yararlanan ortak ve üreticilerin Zirai Alet ve Ekipmanları törenle teslim edildi.
Törene Yığılca Kaymakamı Nuri GEZİCİ, Yığılca Belediye Başkanı Bünyamin ŞAHİN, Düzce Tarım İl Müdürü Ayhan ÜNAL, Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Birliği Müdürü Veli ALTUNKAŞ, 2659 sayılı Yığılca TKK Müdürü Turhan GÜL ile çok sayıda üretici katıldı. Törende kısa bir konuşma yapan ALTUNKAŞ; Tarım Kredi kooperatifleri olarak üreticilerin üretimden tüketime kadar her türlü ihtiyaçlarını kaliteli ve zamanında karşıladıklarını, bugün burada da 17 kooperetif ortağımızın % 50 hibe destekli olarak aldıkları zirai alet ve ekipmaları teslim etmenin kendileri için güzel bir duygu olduğunu, 2015 yılına kadar devam edecek olan % 50 hibe destekli Zirai Alet ve ekipman desteklemesini almaya hak kazanan üreticilerin zirai alet ev ekipmanlarını Kooperatifler aracılığı ile karşılamaya devam edeceklerini belirtti. Bölge Müdürü Veli ALTUNKAŞ, 17 ortağı temsilen Kooperatifin 1627 nolu ortağı Selami İYCİ’ nin almış olduğu marşlı çapa makinesinin anahtarını ortak adına eşine teslim etmiştir.

2011 yılında 2659 sayılı Yığılca TKK tarafından % 50 Hibe Destekli Zirai Alet ve Ekipman olarak 1 adet marşlı çapa makinesi, 3 adet çapa makinesi, 7 adet motorlu tırpan ve 6 adet atomizör olmak üzere toplam 17 adet zirai alet ve ekipman tedarik edilerek teslimatı gerçekleştirilmiştir.


  Tarihi : 06.07.2011
  Yazarı : Editör
  Kaynak : TKK-Sakarya


© 2012 - Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Birliği